کلینیک ازون تراپی

🔸زیر نظر متخصص عفونی جناب آقای دکتر دستگیر
🔸انجام اتوهموتراپی ماژور
🔸روش درمانی نوین
🔸کاهش التهاب و ب عنوان انتی اینفکشن در بیماران عفونی
🔸به عنوان یک درمان مکمل در بیماران کنسری
🔸به عنوان درمانی مکمل در بیماری های خود ایمنی

[wds id=”4″]

اتوهموتراپی ماژور

🔸این روش یکی از محبوب ترین و موثرترین روش های ازن تراپی است. در این روش ۱۰۰ الی ۲۵۰ میلی لیتر از خون بیمار در یک سیستم بسته وارد کیسه تزریق خون شده و با میزان مشخصی ازن ترکیب می شوند. به این ترتیب ازن با گلبول های سفید و قرمز واکنش نشان داده و باعث فعال شدن متابولیسم آن ها می گردد.

🔸ازون چیست ؟

اُزونیکی از دگرشکلهای اکسیژن است به فرمول O۳ که گازی با اکسیدکنندگی بسیار بالاست. ازون معمولاً ناپایدار بوده و در بسیاری از واکنش‌ها مانند کلر عمل می‌کند و با مکانیزم ترکیب شدن با پروتئین و بی‌اثر کردن آنزیم کاهنده که برای تنفس یاخته مهم است، به عنوان میکروب کش عمل می‌کند. خاصیت اکسیدکنندگی این گاز باعث می‌شود تا کاربردهای صنعتی زیادی داشته باشد و در غلظت‌های بالاتر از ppm ۰/۱ اثر تخریبی شدیدی بر مخاط و اندام‌های تنفسی جانوران می گذارد. ازون در فضای نزدیک به زمین از مهم‌ترین آلاینده‌های هوا محسوب می‌شود اما ازون موجود در لایه ازون برای جانوران و گیاهان سودمند است چرا که از ورود پرتوهای فرابنفش و پرتوهای پرانرژی به زمین جلوگیری می‌کند. ازون یک عنصر ۳ اتمی است یعنی کوچک‌ترین ذره آن مولکول‌های ۳اتمی است.

🔸اتوهموتراپی ماژور

این روش یکی از محبوب ترین و موثرترین روش های ازن تراپی است. در این روش ۱۰۰ الی ۲۵۰ میلی لیتر از خون بیمار در یک سیستم بسته وارد کیسه تزریق خون شده و با میزان مشخصی ازن ترکیب می شوند. به این ترتیب ازن با گلبول های سفید و قرمز واکنش نشان داده و باعث فعال شدن متابولیسم آن ها می گردد.

🔸اوزون چه می کند؟ چگونه استفاده می شود؟

اگر مقاله ناگفته های اوزون تراپی را مطالعه کنید به خوبی متوجه خواهید شد که اوزون تراپی چیست و چطور عمل می کند. ازن در دوزهای بالا، با اکسیداسیون عمل می کند. می تواند باکتری ها، ویروس ها، انگل ها، آمیب، کپک ها، قارچ ها را از بین ببرد و همچنین مواد شیمیایی و ناخالصی های مضر را نابود کند. این ماده ضدعفونی کننده بسیار قوی تر از کلر است. اما هیچ ماده شیمیایی مضر یا محصول جانبی باقی نمی گذارد. زمانی که ازن به درستی و در مقادیر مناسب استفاده شود، برای انسان (و حیوانات) کاملا غیر سمی است. اوزون تراپی پزشکی برای موارد زیر استفاده می شود:
باکتری ها، ویروس ها، قارچ ها، مخمرها و تک یاخته ها را غیرفعال می کند.
متابولیسم اکسیژن را تحریک می کند.
حمایت و فعال کردن سیستم ایمنی بدن
تحریک تولید انرژی سلولی (تولید میتوکندری)

🔸اندبکاسیون های MAH

خستگی مزمن و CF
فیبرومیالژیا
حساسیت های شیمیایی
آلرژی های مزمن
استئو و آرتریت روماتوئید
بیماری های خودایمنی
بیماری قلبی و عروقی
بیماری شریان محیطی
زوال عقل و بیماری عروق مغزی
پس از سکته مغزی
بیماری گردش خون دیابتی
آسم و COPD
هپاتیت B و C
هرپس سیمپلکس و هرپس زوستر (زونا)
بیماری های چشمی به ویژه رتینوپاتی ها
عفونت ها (ویروسی، باکتریایی، قارچی)
ایمنی پایین)
کاهش وابستگی ب مواد مخدر
کاهش درد و خماری ب دنبال ترک مواد مخدر
کووید
در بیماران مسن برای جلوگیری از کاهش حافظه و جلوگیری از کاهش عملکرد مغز
آلزایمر
پارکینگسون

🔸کنتراندیکاسیون های MAH:

کسانی که کمبود گلوکز-6-فسفات دهیدروژناز دارند (فاویسم، کم خونی همولیتیک حاد). این یک بیماری نادر است که قبل از درمان از قبل غربالگری شده است.
پرکاری تیروئید کنترل نشده
3 ماه اول بارداری (بهتر است کل دوران بارداری و شیردهی درنظر گرفته شود.)
در لوسمی اندیکاسیون ندارد.

🔸عوارض جانبی اتوهموتراپی چیست؟

ممکن است هنگام و پس از درمان علائم سم زدایی خفیف را تجربه کنید. به خصوص اگر جزء ویروسی، باکتریایی یا قارچی در بیماری خود داشته باشید. این معمولاً با خستگی کوتاه مدت، احساس گرما و سرما، دردهای عضلانی یا بدن (علائمی شبیه آنفولانزا) مشخص می شود.

آدرس:

اتوبان یادگار امام شمال به جنوب، خیابان قدوسی بیمارستان عدل

رزرو آنلاین نوبت

[EMS_Form_Builder id=3]